Rychlý kontakt

Nové knihy

Novinky z knihovny na únor:

Pro dospělé:

Hutchinsonová Dot: Sběratel motýlů

Kalfař Jaroslav: Kosmonaut z Čech

Münzer Hanni: Medová smrt

Petrusová Kateřina: Nepřítel mého nepřítele

Pekárková Iva: Třísky

Povídky z druhé ruky

Rushdie Salman: Zlatý dům

Sak Robert: Čekej na mne

Naučná:

Bedřich Martin: Po stopách baroka v Čechách

Beránek Josef: Ladislav Heryán u božího mlýna

Binder Milan a kol.: Železnice Českobudějovicka

Bohdalová Jiřina: Když hvězdy vaří…

Czendlik Zbigniew: Velbloud uchem jehly

Heryán Ladislav: Země bez obzoru

Chlouba Pavel: Na začátku byl rýč

Šíp Karel: Karneval paměťových buněk

Vochozka Václav: Novohradsko – stopy lidí

Pro děti a mládež:

Clare Cassandra: Paní půlnoci

Červenák Juraj: Železný půlměsíc

Flanagan John: Hraničářův učeň. Ztracené příběhy

Harrisonová Lisi: Monster high

Kratochvíl Miloš: Fanfárie

Špinková Martina: O tajemství

Novinky z knihovny na leden:

Pro dospělé:

Devátá Ivanka: Kde spí lufťáci

Ferrante Elena: Tíživá láska

Gounelle Laurent: Filozof, který nebyl moudrý

Haruki Murakami: Komturova smrt

Holm Lasse: Vikingové, pomsta synů

Hošková Blanka: Dietnikum

Hughesová Karin: Dopis

Hutchinsonová Dot: Májové růže

James E. L.: Darker

Janouchová Kateřina: Ozbrojená žena

Keleová – Vasilková Táňa: Sítě z pavučin

Kesslerová Liz: Emily Vichrná a rybí ocas

Körnerová Hana Marie: Pán hor IV. a V.

Lukášková Markéta: Losos v kaluži

Lukášková Markéta: Panda v nesnázích

Mawer Simon: Pražské jaro

Moyesová Jojo: Sama sebou

Münzer Hanni: Marlene

Pawlowská Halina: Díky za fíky

Smith Wilbur: Kořist

Steel Danielle: Milenka

Svěrák Zdeněk: Strážce nádrže

Štiftr Jan: Café Groll

Štiftr Jan: Sběratel sněhu

Tudor C. J.: Kříďák

Váňová Magda: Holčičky

Vondruška Vlastimil: Epištoly o elitách lidu

Walsh Rosie: Muž, který už nezavolal

Naučná:

Burda Radek: Život na psí knížku

Cuby Clemens: Na cestě do sousední dimenze

Cuby Clemens: Léčení, zázrak v nás

Dostál František: Pražský chodník vypráví

Ilustrovaná Ústava České republiky

Sí, vole! Vandráci na cestě Střední Amerikou

Švec Petr: České století

Šumava, Bavorský les, Mühlviertel

Větvička Václav: Stromy a keře

Pro děti a mládež:

Dobrý večer, dobrou noc.

Drijverová Martina: Nezbedníci

Frixeová Katja: Čarokrásné knihkupectví

Kinney Jeff: Deník malého poseroutky 13

Russelová R. Renée: Deník Mimoňky

Zadinová Radka: Noc, kdy padaly hvězdy

Novinky z knihovny na prosinec:

Pro dospělé:

Ahrnstedt Simona: Z donucení

Bauer Jan: Svatý grál v tajných službách otce vlasti

Boček Evžen: Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Brycz Pavel: Největší muž planety

Clarkeová Lucy: Poslední nádech

Deaver Jeffery: Ostrý řez

Diamantová Anita: Bostoňanka

Dvořáková Petra: Dědina

Ekmanová Kerstin: Vlčí kůže

Enger Thomas: Instinkt dravce

Fischerová Sylva (eds.): Nejlepší české básně 2017

Follet Ken: Ohnivý sloup

Hartl Patrik: Nejlepší víkend

Highsmith Patricia: Carol

Hindráková Hana: Očarovaná

Chalupová Lenka: Tyrkysové oko

Kepler Lars: Lazar

Lingrenová Minna: Babičky: den zkázy

May Peter: Zpětný ráz

Nesser Hakan: Münsterův případ

Patterson James: Soukromá pravidla

Patterson James: Šťastné a veselé

Rodriguezová Deborah: Návrat do kavárničky v Kábulu

Rosenová Jane: Malé černé a devět žen

Sapkowski Andrzej: Zaklínač. Bouřková sezóna

Sepetysová Ruta: Sůl moře

Sheldon Sidney: Pokrevní svazky

Táborská Dita: Běsa

Třeštíková Radka: Veselí

Urban Miloš: Závěrka aneb ztížená možnost happy - endu

Urbánková Dagmar: Dům

Vallgren Carl – Johan: Chlapec ve stínu

Vallgren Carl – Johan: Svině

Weaver Tim: Ztracený

Naučná:

100 nejlepších receptů pro domácí pekárnu

Dukan Pierre: Dukanova dieta 2014 s novými recepty

Hunterová Erin: Zákon smečky. Rudý měsíc.

Hunterová Erin: Zákon smečky. Temnota padá.

Konečný Michal Jupp: Průlety folkovou pamětí

Kosatík Pavel: Menší knížka o německých spisovatelích z Čech a Moravy

Plamondová Chantal: Život bez plastů

Reitinger Lukáš: Vratislav, první král Čechů

Smetánka Tomáš: Podívám se na to ráno

Veselý Aleš (eds.): Jan Antonín Venuto a jeho dílo

Pro děti a mládež:

Braunová Petra: Johana s nosem nahoru

Fischerová Daniela: Bylum nebylum

Hamanová Naďa: Pohádky dědečka Aloise z Pecky

Hlavatá Dana: Bajky zblízka i zdaleka

Král Robin: Co mají na práci myšky a myšáci

Landsman Dominik: Lapuťák a kapitán Adorabl

Míková Marka: Pán a vrabec. The Man and the Sparrow

Pohádky od potůčku

Pohádky z lesa

Sís Petr: Robinson

Šrut Pavel: Velká kniha českých pohádek

Velíšek Martin: Můj stát

Wagnerová Alena: Jak Marta zkrotila draka

Zavřel Štěpán: Zachráněný dědeček

Novinky z knihovny na listopad:

Pro dospělé:

Bauer Jan: Smrt papaláše

Bradford Barbara Taylor: Nebezpečné tajemství

Cordonnier Daniel: Řád žen

Čechová Renata: S vůní jasmínu

Egony Scaar: Ostrov polámaných panenek

Gortner C. W.: Vatikánská princezna

Helprin Mark: Zimní příběh

Hrašková Eva: Dokud jsi tady

Jansa Pavel: Krysy

Lynne Charlotte: Kainovo dědictví

X. Martin: Provedu!

Niedl František: Inspektor Prevít

Pospíšilová Zuzana: Podivná hra

Robb J. D.: Riskovat se musí

Tomášková Petra: Vražda za zásluhy

Naučná:

Bauer Jan: Tajemné stránky českých dějin

Haškovec Vít, Müller Ondřej: Malované dějiny Evropy

Šimánek Leoš: Austrálie země kontrastů

Šimánek Leoš: Na kanadském severu

Pro děti a mládež:

Baránková Vlasta: Kouzelná cesta domů

Bešťáková Eva, Baránková Vlasta: Písničkové pohádky

Čermák Jakub, Rutová Magdalena: Do vesmíru

Černá Olga: Ztracený deník profesora z Essexu

Hurtíková Vlasta: Kocourek Matýsek

Malá mořská víla; Tři prasátka

Mašek Vojtěch, Valoušek Chrudoš: Panáček, pecka, švestka, poleno a zase panáček

Novotná Anna, Votruba Jiří: Banán

Pilátová Markéta: Papírový Pepíno

Pospíšilová Zuzana: Knihovnické pohádky

Šašek Miroslav: To je Izrael

Šašek Miroslav: To je Řecko

Urbánková Dagmar: Jmenuji se Emanuel Fajahyla

Hry:

Carcassone, zlatá horečka

Karty mrtvého muže

Mmm! O krále spíže

Mici Maki. Sněz, kolik zvládneš

To je otázka!

Zvířata na palubě

Novinky z knihovny na říjen

Pro dospělé:

Clarkeová Lucy: Stíny nad zálivem

Cole Daniel: Hadrový panák

Erskinová Barbara: Půlnoc je osamělé místo

Hannahová Kristin: Slavík

Hoeg Peter: Susanin efekt

Kántorová Daniela: Otevřená zpověď rodiny Prudilů

Kotleta František: Poslední tango v Havaně

Matocha Vojtěch: Prašina

Morrisová Heather: Tatér z Osvětimi

Niedl František: Pavoučí síť

Pech Miroslav: Otec u porodu

Weaver Tim: Údolí mrtvých

Naučná:

Automatická domácí pekárna

Byrne Rhonda: Jak mi tajemství změnilo život

Černá Janina: Cukrfree, kuchařka pro malé i velké

Hongci Xu, Hoh Erling (ed.): Zeď

Hrubešová Karolína Katchaba: Recept(y) na zhubnutí

Nesvadbová Barbara: Síla stylu

Pro děti a mládež:

Walliams David: Půlnoční gang

Welchová Jenna Evans: Láska a gelato

Zadinová Radka: Dívka odnikud

Novinky z knihovny na září

Pro dospělé:

Ashcraftová O. Tami, McGearhartová Susea: Než přišla bouře

Baggot Mandy: Ty letní noci

Cole Daniel: Loutkář

Gounelle Laurent: A objevíš poklad, který v tobě dřímá

Gregor Miloš, Vejvodová Petra: Nejlepší kniha o fake news

Hanová Jenny, Vivianová Siobhan: Prach a popel

Harris Sabrina: Slavné ženy/Famous Women

Chamberlainová Diane: Utajená sestra

Kallentoft Mons: Lovci ohně

Karika Jozef: Trhlina

Mlynářová Marcela: Samorostka

Moyesová Jojo: Zakázané ovoce

Nesbo Jo: Macbeth

Patterson James: Pastýř

Picoultová Jodi: Prostá pravda

Szpilman Władysław: Pianista

Zitková Eva Marie: Báby v nepaměti

Naučná:

Chceš být zdráv? Aneb jednoduché vaření.

Island (průvodce)

Kučerovská Julie: Kuchařka pro teenagery

Španělsko (průvodce)

Švehla Marek: Magor a jeho doba

Vodňanská Jitka: Voda, která hoří

Walek Milan: Numerologie v praxi

Wohlleben Peter: Les, návod k použití

Wohlleben Peter: Tajná síť přírody

Pro děti a mládež:

Barnhill Kelly: Dívka, která upíjela měsíc

Mornštajnová Alena: Strašidýlko Stráša

Müllerová Markéta: Ariščina dobrodružství

Nováková Daniela: Ema a lesní zvířátka

Prokůpek Tomáš (ed.): Rychlé šípy

Wohlleben Peter: Slyšíš, jak mluví stromy?

Novinky z knihovny na červenec a srpen: 

Pro dospělé:

Laurenová Estelle: Běsnící světlo

Lönnaeus Olle: Za co se pyká

Shipmanová Viola: Kouzelný náramek

Taylor Patrick: Doktore, Vy jste se zamiloval!

Wilson Steven: Čluny útočí

Naučná:

Devět komentářů ke komunistické straně

Kovaříková Blanka: Lásky za oponou

Krumlovská Olga: Keltské horoskopy

Mandžuková Jarmila: Jméno jako osud

Matthews Rupert: Blízká setkání třetího druhu

Savill Antoinette: Vaříme bez pšenice, lepku a laktózy

Sheenová Joanna: Lisování květin v mikrovlnné troubě

Pro děti a mládež:

Dětská říkadla a písničky

Lebeda Jan: Medovníček na cestách

Lebeda Jan: Medovníček a řeka Modrávka

Niklíčková Alexandra: Kouzelné české pohádky

Sypal Jaromír: Pokladnice plná pohádek

Borůvkobraní Borůvkobraní Borůvkobraní